Τετ
20
Σεπ
Εικόνα tadmin

ΑΣΚ ΗΤΤΑ ΜΕ 78-82 ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ

Το πάλεψε στα ΙΣΑ ο ΑΣΚ και κέρδισε και ακόμη τον σεβασμό και του αντιπάλου.
Οι μπλε επέβαλαν τον ρυθμό από τον πρώτο δεκάλεπτο με την τριάδα Ψαρόπουλο,Τζόρτζεβιτς και Μαυρογιάννη να οδηγούν στην επίθεση και την άμυνα των μπλε και την γηραιό να προσπαθεί να ακολουθήσει ο  Ψαρόπουλος άρχισε από νωρίς όμως να φορτώνετε με φάουλ και στο Α ημιχρονο ο αριθμός 3 φάουλ στον πίνακα τον οδηγησε σε συγκρατημένο παιχνίδι και μεγάλης διάρκειας αναγκαστικών αλλαγών.

Τετ
20
Σεπ
Εικόνα tadmin

1-0 ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ Η ΑΣΑ.ΚΑΛΗ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΑΣΑ ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΑΔΙΚΕΙ ''ΣΥΓΚΡΑΤΗΜΕΝΑ'' ΤΟΥΣ ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΟΥΣ

To 1-0 μετα από πέναλτι για την Αναγέννηση στην Παναχαϊκή στην πρώτη επίσημη εμφάνισης των κιτρινόμαυρων δεν αντιπροσωπεύει την εικόνα του παιχνιδιού στην Πάτρα αφού η ομάδα του Γιώργου Βαζάκα εμφάνισε ένα καλό σύνολο στους άξονες της άμυνας και του κέντρου  στην διάρκεια του παιχνιδιού.

Τετ
20
Σεπ
Εικόνα tadmin

Έναρξη Προετοιμασίας ΣΠΑΚ

Μέσα σε κλίμα αισιοδοξίας το ανδρικό τμήμα του ΣΠΑΚ μπήκε στην αφετηρία για να ξεκινήσει την προετοιμασία έχοντας εν όψει της τρέχουσας σεζόν .
Τρί
19
Σεπ
Εικόνα tadmin

Ο Α.Σ.Καρδίτσας υποδέχεται την Τετάρτη στις 5 μ.μ. τον Ηρακλή Θεσσαλονίκης

Ματς – πρόκληση για τον Α.Σ.Κ.

Δευ
18
Σεπ
Εικόνα tadmin

ΚΛΗΡΩΣΗ Γ ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΣΕΛΛΑΝΩΝ

4Ος ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Οπούντιος Μαρτίνου – Αχιλλέας Φαρσάλων

Θήβα – ΑΟ Σελλάνων

ΑΠΟΚ Βελούχι – Ολυμπιακός Βόλου

Νίκη Βόλου – Ρήγας Φεραίος

Διγενής Νεοχωρίου – Αμβρυσσέας Διστόμου

ΝΠΣ Βόλος – Αστέρας Ιτέας

Ρεπό: ΓΣ Αλμυρός

 

2η αγωνιστική

ΓΣ Αλμυρός – Οπούντιος Μαρτίνου

Αχιλλέας Φαρσάλων – Θήβα

ΑΟ Σελλάνων – Νίκη Βόλου

Ολυμπιακός Βόλου – Διγενής Νεοχωρίου

Ρήγας Φεραίος – ΝΠΣ Βόλος

Αμβρυσσέας Διστόμου – Αστέρας Ιτέας

Ρεπό: ΑΠΟΚ Βελούχι

 

3η αγωνιστική

Οπούντιος Μαρτίνου – Θήβα

ΑΠΟΚ Βελούχι – ΓΣ Αλμυρός

Νίκη Βόλου – Αχιλλέας Φαρσάλων

ΝΠΣ Βόλος – ΑΟ Σελλάνων

Αστέρας Ιτέας – Ολυμπιακός Βόλου

Αμβρυσσέας Διστόμου – Ρήγας Φεραίος

Ρεπό: Διγενής Νεοχωρίου

 

4η αγωνιστική

ΑΠΟΚ Βελούχι – Οπούντιος Μαρτίνου

Θήβα – Νίκη Βόλου

Κυρ
17
Σεπ
Εικόνα tadmin

ΣΤΗ ΣΕΝΤΡΑ ΤΟ Α ΤΟΠΙΚΟ ΜΕ ''ΑΓΓΛΙΚΑ'' ΣΚΟΡ

Με πλούσιο θέαμα ξεκίνησε σήμερα το πρωτάθλημα της Α τοπικού .
Με το δεξί και με δυνατή αναμέτρηση και 6 γκολ άρχισε σήμερα ο Σωκρατες που επικράτησε επί του Διγενή με το αγγλικό σκορ και στα δυο ημίχρονα (α 2-1) και σκληρή μονομαχία και στο Β ημίχρονο με αποβολές παικτών και των γηπεδούχων και των φιλοξενούμενων δυνατη κοντρα εως την ληξη 10 με 10 .

Παρ
15
Σεπ
Εικόνα tadmin

ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟ ΚΑΙ UEFA

Λόγω του γεγονότος ότι πολλές Ενώσεις έχουν διαπιστωμένο πρόβλημα για την ανεύρεση γιατρών για όλα παιχνίδια των τοπικών κατηγοριών, όπως προβλέπεται στο άρθρο 16 παρ. 2 του ΚΑΠ και υπέβαλαν σχετικά ερωτήματα στην Ε.Π.Ο. για τον τρόπο αντιμετώπισης του προβλήματος, η Ε.Π.Ο. απέστειλε σχετική επιστολή στην UEFA με την οποία έθεσε σχετικό ερώτημα. Η UEFA με την από 14-9-2017 απαντητική επιστολή της ενέκρινε την πρόταση της Ε.Π.Ο. σχετικά με την εφαρμογή της ανωτέρω διάταξης που έχει ως εξής:

Προκειμένου να διεξαχθεί ένας αγώνας τοπικού και μόνον ερασιτεχνικού πρωταθλήματος χωρίς την παρουσία γιατρού στο γήπεδο, για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο 2017-2018 θα πρέπει να έχουν προηγηθεί οι ακόλουθες ενέργειες:
α. Να έχει αποσταλεί προηγουμένως έγγραφο αίτημα για τον ορισμό ιατρού,  στον οικείο ιατρικό σύλλογο ή τις κατά τόπους διευθύνσεις υγείας.
Παρ
15
Σεπ
Εικόνα tadmin

ΔΥΝΑΤΟ ΤΕΣΤ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ Η ΑΣΑ - ΣΟΥΝΤΟΥΡΑ ΚΑΙ ΟΥΑΤΑΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑ

Συνεχίζει την σκληρή δουλειά στις τελευταίες μέρες της προετοιμασίας η Αναγέννηση με το φιλικό κοντρα στον Αιγινιακο την Πέμπτη  να είναι ακόμα δυνατό κρας τεστ για την αμυντική λειτουργία των κιτρινόμαυρων.

Τετ
13
Σεπ
Εικόνα tadmin

Καταρτίστηκαν οι 8 όμιλοι της Γ΄ Εθνικής

Η Επιτροπή Διοργανώσεων της ΕΠΟ κατάρτισε σήμερα τους ομίλους της Γ΄ Εθνικής, με την κλήρωση να γίνεται τη Δευτέρα στα γραφεία της Ομοσπονδίας (12.00) και την πρώτη σέντρα την Κυριακή 1 Οκτωβρίου. Άμεσα η ΕΠΟ θα ανακοινώσει το πόσες ομάδες υποβιβάζονται από κάθε όμιλο.  Ως γνωστόν ο πρωταθλητής κάθε ομίλου δεν ανεβαίνει απευθείας, αλλα παίρνει μέρος σε αγώνες μπαράζ και συνολικά ανεβαίνουν στη Φούτμπολ Λιγκ οι 4 από τους 8 πρωταθλητές. Αναλυτικά: 

1ος όμιλος (Έβρος, Θράκη, Ξάνθη, Δράμα, Καβάλα, Σέρρες)

ΑΕ Διδυμοτείχου
Δόξα Προσκυνητών
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
Ορφέας Ξάνθης
Άρης Αβάτου
Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου
Καβάλα
Νέστος Χρυσούπολης
Αετός Ορφανού
Απόλλων Παραλιμνίου
Ελπίς Σκουτάρεως
Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής

2ος όμιλος (Μακεδονία, Χαλκιδική, Κιλκίς, Πέλλα, Ημαθία, Πιερία)

Σελίδες

Εγγραφή στο