ΑΣΑ-ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1-2

 

 
Εικόνα tadmin
Εκτυπώσιμη μορφήΕκτυπώσιμη μορφή

Oι κιτρινόμαυροι το πάλεψαν μέχρι τέλους αλλά δε κατάφεραν το αποτέλεσμα που ήθελαν απέναντι σε έναν αντίπαλο που απέδειξε γιατί φιγουράρει στους πρωταγωνιστές της βαθμολογίας.
Η Αναγέννηση δέχτηκε πολύ νωρίς δυο τέρματα με το 2-0 στο πρώτο ημίχρονο να είναι το τέρμα αδράνειας και αυτό που καθόρισε την επικράτηση της Παναχαϊκής στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού.



ΣΚΟΡΕΡ: 92′ Κονέ σουτ – 9′ Μωραΐτης κεφαλιά, 27′ Μασούρας σουτ
Η ΑΣΑ δημιούργησε ευκαιρίες ,αναζήτησε διάδρομους και προσπαθούσε για οργανωμένες επιθέσεις αλλά η ψυχολογία των φιλοξενούμενων με το +2 και την εμπειρία έκοβαν τις αποπειρες για αναπτυξη των επιθεσεων.

Παρά αυτά η Αναγέννηση ειχε καλές ευκαιρίες με Σουντουρά,Πλαβούκο και ο Κονέ που πέρασε σαν αλλαγή φρέσκαρε τις επιθετικές κινήσεις και κατάφερε το 1-2
Αναγέννηση Καρδίτσας (Βαζάκας): Γκέκας, Καρρίκι, Κωνσταντινόπουλος, Ρουσσάκης, Μπούσδρας, Μπιτέλης, Σουντούρα, Σταματάκης (46′ Καραγιάννης), Τζέκος (76′ Χαντζάρας), Πλαβούκος, Ντάγκρας (55′ Κονέ).
Παναχαϊκή (Οφρυδόπουλος): Σούλης, Μωραΐτης, Γκίνο, Αργυρόπουλος (17′ λ.τρ. Μασούρας), Σωτηράκος, Φωτάκης, Ελευθεριάδης, Πολυχρόνης (84′ Μουστακόπουλος), Λουμπαρδέας (62′ λ. τρ. Μακρυδημήτρης), Ντάσιος, Μπουτζίκος.

Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Νατσιόπουλος (Μακεδονίας), Κωτούλας (Κιλκίς)
Κίτρινες: Μακρυδημήτρης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 
. Άρης Θεσσαλονίκης 16 13 3 0 28:5 42
      
2. Παναχαΐκή 16 11 4 1 24:7 37
      
3. ΟΦΗ 16 11 3 2 35:8 36
      
4. Α.Ο. Χανιά Κισσαμικός 14 8 3 3 21:10 27
      
5. Τρίκαλα 16 7 6 3 14:10 27
      
6. Σπάρτη 16 7 4 5 14:8 25
      
7. Δόξα Δράμας 16 6 6 4 19:11 24
      
8. Καραϊσκάκης 16 6 4 6 13:14 22
      
9. Απόλλων Λάρισας 15 7 1 7 16:19 22
      
10. Αναγέννηση Καρδίτσας 16 6 3 7 15:15 21
      
11. Αιγινιακός 16 5 4 7 14:25 19
      
12. Απόλλων Πόντου 16 4 7 5 15:15 19
      
13. Εργοτέλης 16 4 4 8 19:24 16
      
14. Βέροια 15 4 2 9 10:18 14
      
15. Καλλιθέα 16 3 4 9 12:18 13
      
16. Πανσερραϊκός 16 3 4 9 17:25 13
      
17. Παναιγιάλειος 15 2 4 9 8:23 10
      
18. Αχαρναϊκός  15 1 0 14 2:41 -51
   
 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Τελικό Αιγινιακός 3 - 2 Εργοτέλης (0 - 2)    
  15:00 Τελικό Αναγέννηση Καρδίτσας 1 - 2 Παναχαΐκή (0 - 2)    
  15:00 Τελικό  Απόλλων Πόντου 0 - 0 Καραϊσκάκης (0 - 0)    
  15:00 Τελικό Σπάρτη 1 - 0 Δόξα Δράμας (0 - 0)    
  15:00 Τελικό Τρίκαλα 1 - 0 Καλλιθέα (1 - 0)  

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΣΑ
8.02. 15:00 Άρης Θεσσαλονίκης Αναγέννηση Καρδίτσας    
  25.02. 15:00 Αναγέννηση Καρδίτσας Δόξα Δράμας    
  03.03. 15:00 ΟΦΗ Αναγέννηση Καρδίτσας    
  07.03. 15:00 Παναιγιάλειος Αναγέννηση Καρδίτσας    
  11.03. 15:00 Αναγέννηση Καρδίτσας Απόλλων Πόντου    
  18.03. 18:00 Απόλλων Λάρισας Αναγέννηση Καρδίτσας    
  25.03. 18:00 Αναγέννηση Καρδίτσας Καραϊσκάκης    
  04.04. 18:00 Αναγέννηση Καρδίτσας Βέροια    
  15.04. 18:00 Σπάρτη Αναγέννηση Καρδίτσας    
  22.04. 18:00 Αναγέννηση Καρδίτσας Πανσερραϊκός    
  25.04. 18:00 Αναγέννηση Καρδίτσας Α.Ο. Χανιά Κισσαμικός    
  29.04. 18:00 Αιγινιακός Αναγέννηση Καρδίτσας    
  06.05. 18:00 Αναγέννηση Καρδίτσας Τρίκαλα    
  13.05. 18:00 Καλλιθέα Αναγέννηση Καρδίτσας    
  16.05. 18:00 Αναγέννηση Καρδίτσας Εργοτέλης    
  20.05. 18:00 Παναχαΐκή Αναγέννηση Καρδίτσας    
  27.05. 18:00 Αναγέννηση Καρδίτσας Άρης Θεσσαλονίκης
Βαθμολογήστε το άρθρο: 
Δεν υπάρχουν ακόμα ψήφοι

Μεγέθυνση Κειμένου

  • Increase
  • Decrease
  • Normal

Current Size: 100%