ΑΣΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ 0-2


 
Εικόνα tadmin
Εκτυπώσιμη μορφήΕκτυπώσιμη μορφή

Δύσκολη ήττα για τους κιτρινόμαυρους με τον Απόλλων Πόντου από νωρίς να κερδίζει το πέναλτι στο 8 και λίγα λεπτά αργότερα να κάνουν το 0-2 ,σκορ που βάραινε σε όλη την διάρκεια του αγώνα την προσπάθεια να πάρει κάτι θετικό η ΑΣΑ.


Να σημειώσουμε ότι Αναγέννηση με αυτό το δύσκολο απόγευμα είναι στην γραμμή του υποβιβασμού αλλά ηδη τα δύσκολα ματς είναι πίσω της και η θέση του υποβιβασμού είναι διαχωρίσιμη
Χαρακτηριστικές ήταν οι δηλώσεις του Γιώργου Βαζάκα που επιβεβαιώνουν το κλίμα διαχείρισης αλλά χωρίς να μηδενίζει τα όσα εχει καταφέρει μέχρι στιγμής η Αναγέννηση  και βέβαια δηλώνοντας ότι υπάρχει μια σκληρή εγρήγορση και προετοιμασία

Ο έμπειρος προπονητής αναφέρθηκε στην κούραση που έφεραν τα δύο διαδοχικά ταξίδια σε Κρήτη και Αίγιο, ενώ υπογράμμισε πως δεν ήταν μόνο το σημερινό, κομβικής σημασίας ματς, αλλά το κάθε παιχνίδι έως το φινάλε για τον στόχο της παραμονής
 

 

ΣΚΟΡΕΡ: 9′ Μπρίτο πέναλτι, 25′ Συμελίδης σουτ

Αναγέννηση Καρδίτσας (Βαζάκας): Γκέκας, Καρρίκι, Κωνσταντινόπουλος, Ρουσσάκης, Μπούσδρας, Μπιτέλης (46′ Καραγιάννης), Σουντούρα, Σταματάκης, Τζέκος, Πλαβούκος (39′ Χαντζάρας), Κονέ (81′ Ντάγκρας).

Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Λόπεζ, Αμαραντίδης, Καλί, Γεωργιάδης, Μπρίτο, Συμελίδης, Ηλιάδης (77′ Λιόνης), Τσεμπερίδης (69′ Βεργώνης), Καλογέρης, Σαμαράς, Χασομέρης (87′ Βλαχομήτρος)


Διαιτητής: Δραγούσης (Κιλκίς)
Βοηθοί: Τίκας (Θεσπρωτίας), Μωυσιάδης (Ηπείρου)
Κίτρινες: Μπιτέλης, Σταματάκης
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

15:00 Τελικό Αναγέννηση Καρδίτσας 0 - 2 Απόλλων Πόντου (0 - 2)    
  15:00 Άνευ αγώνα Βέροια 3 - 0 Αχαρναϊκός      
  15:00 Τελικό Δόξα Δράμας 2 - 0 Καλλιθέα (2 - 0)    
  15:00 Τελικό ΟΦΗ 3 - 0 Τρίκαλα (1 - 0)    
  15:00 Τελικό Παναιγιάλειος 2 - 1 Αιγινιακός (1 - 0)  

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΟΦΗ 21 16 3 2 47:8 51
      
2. Άρης Θεσσαλονίκης 20 15 5 0 35:6 50
      
3. Παναχαΐκή 20 13 4 3 27:10 43
      
4. Δόξα Δράμας 21 10 7 4 29:15 37
      
5. Απόλλων Λάρισας 21 11 1 9 27:23 34
      
6. Α.Ο. Χανιά Κισσαμικός 19 10 4 5 28:17 34
      
7. Απόλλων Πόντου 21 9 7 5 29:16 34
      
8. Καραϊσκάκης 20 9 5 6 23:16 32
      
9. Τρίκαλα 21 8 7 6 16:15 31
      
10. Σπάρτη 20 7 4 9 14:18 25
      
11. Αιγινιακός 21 6 5 10 20:37 23
      
12. Εργοτέλης 20 6 5 9 24:27 23
      
13. Αναγέννηση Καρδίτσας 21 6 4 11 15:22 22
      
14. Παναιγιάλειος 21 5 5 11 15:30 20
      
15. Πανσερραϊκός 21 5 4 12 24:33 19
      
16. Καλλιθέα 21 3 6 12 12:23 15
      
17. Βέροια  20 6 2 12 16:28 8
     
18. Αχαρναϊκός  21 1 0 20 2:59 -51
 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΑΣΑ
 
ΒαθμολογίαΕΛΛΑΔΑ: Football League
  18.03. 15:00 Απόλλων Λάρισας Αναγέννηση Καρδίτσας    
  24.03. 15:00 Αναγέννηση Καρδίτσας Καραϊσκάκης    
  15.04. 18:00 Σπάρτη Αναγέννηση Καρδίτσας    
  22.04. 18:00 Αναγέννηση Καρδίτσας Πανσερραϊκός    
  25.04. 18:00 Αναγέννηση Καρδίτσας Α.Ο. Χανιά Κισσαμικός    
  29.04. 18:00 Αιγινιακός Αναγέννηση Καρδίτσας    
  06.05. 18:00 Αναγέννηση Καρδίτσας Τρίκαλα    
  13.05. 18:00 Καλλιθέα Αναγέννηση Καρδίτσας    
  16.05. 18:00 Αναγέννηση Καρδίτσας Εργοτέλης    
  20.05. 18:00 Παναχαΐκή Αναγέννηση Καρδίτσας    
  27.05. 18:00 Αναγέννηση Καρδίτσας Άρης Θεσσαλονίκης

ΤΕΛΟΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟΥ ΕΡΓΟΤΕΛΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ
ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΕΡΓΟΤΕΛΗ
12.03. 15:00 Άρης Θεσσαλονίκης Εργοτέλης    
  18.03. 15:00 Εργοτέλης Δόξα Δράμας    
  24.03. 17:00 ΟΦΗ Εργοτέλης    
  31.03. 15:00 Εργοτέλης Παναιγιάλειος    
  04.04. 15:00 Απόλλων Πόντου Εργοτέλης    
  15.04. 18:00 Εργοτέλης Απόλλων Λάρισας    
  22.04. 18:00 Εργοτέλης Καραϊσκάκης    
  06.05. 18:00 Σπάρτη Εργοτέλης    
  13.05. 18:00 Εργοτέλης Πανσερραϊκός    
  16.05. 18:00 Αναγέννηση Καρδίτσας Εργοτέλης    
  20.05. 18:00 Εργοτέλης Αιγινιακός    
  27.05. 18:00 Τρίκαλα Εργοτέλης    
Βαθμολογήστε το άρθρο: 
Δεν υπάρχουν ακόμα ψήφοι

Μεγέθυνση Κειμένου

  • Increase
  • Decrease
  • Normal

Current Size: 100%