Έναρξη σχολικής χρονιάς στο Μαυρομμάτι
![Εικόνα tadmin Εικόνα tadmin](https://secure.gravatar.com/avatar/a8eae080cb85d86c53bbe9b01b25eff9.jpg?d=https%3A//karditsaportal.gr/sites/all/modules/gravatar/avatar.png&s=100&r=G)
![Εκτυπώσιμη μορφή Εκτυπώσιμη μορφή](https://karditsaportal.gr/sites/all/modules/print/icons/print_icon.png)
Με τη παρουσία του Προέδρου της ΠΕΔ Θεσσαλίας χωριανό μας Δήμαρχο του Δήμου Μουζακίου . Γ. Κωτσού τελέστηκε σήμερα ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2017-2018 στο 6θέσιο Δημοτικό σχολείο Μαυρομματίου. Στον Αγιασμό παραβρέθηκαν εκτός των γονέων και κηδεμόνων των μαθητών ,ο πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου κ Δ. Τσιούμας ,ο Αντιδήμαρχος κ. Επ. Γκινής , η Πρόεδρος της Δ.Η.Κ.Ε.Δ.Η. Δήμου Μουζακίου κ. Φανή Τσιρογιάννη , ο Πρόεδρος της 1βάθμιας εκπαίδευσης κ. Δ. Πάτας , η Δημοτική Σύμβουλος κ. Σ. Τόλια , οι πρόεδροι των Τ. Κοινοτήτων Μουζακίου και Μαυρομματίου κ.κ. Ν. Πούπης και Γ. Νάσιος και ο πρόεδρος του Πολιτιστικού Συλλόγου Μαυρομματίου κ. Δ. Γιώτης . Σύντομο χαιρετισμό καλωσόρισμα προς τους μαθητές απεύθυναν ο Δήμαρχος του Δήμου Μουζακίου κ. Γ. Κωτσός και ο νέος διευθυντής του σχολείου κ. Ι. Ανηφαντής .
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια