Ειδήσεις - 1ημέρα 13 ώρες πιο πριν
ΘΕΟΔΩΡΙΔΕΙΟ ΚΕΝΤΡΟ-ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ¨
![Εικόνα tadmin Εικόνα tadmin](https://secure.gravatar.com/avatar/a8eae080cb85d86c53bbe9b01b25eff9.jpg?d=https%3A//karditsaportal.gr/sites/all/modules/gravatar/avatar.png&s=100&r=G)
Υποβλήθηκε στις Πέμ, 04/06/2015 - 12:36.
![Εκτυπώσιμη μορφή Εκτυπώσιμη μορφή](https://karditsaportal.gr/sites/all/modules/print/icons/print_icon.png)
Κέντρο Υποστήριξης και Παροχής Συμβουλών για Ανθρώπους με Ειδικές Ανάγκες
Αλλαμανή 57 & Καποδιστρίου
Τηλ. & FAX: 24410 71761
Οι νέοι–ες του ¨Θεοδωρίδειου Κέντρου–Ορίζοντες ¨του Δήμου Καρδίτσας στις 03/06/2015, είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν μια ξεχωριστή ημέρα, πραγματοποιώντας επίσκεψη στην Παιδική Βιβλιοθήκη ¨Αγγελική Βαρελά¨, της πλατείας ¨Δημ. Γιολδάση¨ του Δ.Ο.Π.Α.Κ. Δήμου Καρδίτσας, μετά από πρόσκλησή τους.
Το προσωπικό των Παιδικών Βιβλιοθηκών και συγκεκριμένα η κα. Ντίνα Βλαχούτα διάβασε το παραμύθι της Γιολάντας Τσορώνη – Γεωργιάδη
¨Ο παράταιρος ο Τέρης και ο φίλος του ο Αστέρης ¨, ένα βιβλίο που προάγει τη συναισθηματική νοημοσύνη και στη συνέχεια έφτιαξαν κατασκευές εμπνευσμένες μέσα από το παραμύθι. Ήταν η τελευταία δραστηριότητα των Παιδικών Βιβλιοθηκών σε συνεργασία με το ¨Θεοδωρίδειο Κέντρο – Ορίζοντες ¨ για τη φετινή σχολική περίοδο. Η επίσκεψη έκλεισε με ένα μικρό παρτάκι που ετοίμασαν το προσωπικό των Παιδικών Βιβλιοθηκών για τους νέους του Κέντρου, ανανεώνοντας το ραντεβού τους για του χρόνου.
Αλλαμανή 57 & Καποδιστρίου
Τηλ. & FAX: 24410 71761
Οι νέοι–ες του ¨Θεοδωρίδειου Κέντρου–Ορίζοντες ¨του Δήμου Καρδίτσας στις 03/06/2015, είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν μια ξεχωριστή ημέρα, πραγματοποιώντας επίσκεψη στην Παιδική Βιβλιοθήκη ¨Αγγελική Βαρελά¨, της πλατείας ¨Δημ. Γιολδάση¨ του Δ.Ο.Π.Α.Κ. Δήμου Καρδίτσας, μετά από πρόσκλησή τους.
Το προσωπικό των Παιδικών Βιβλιοθηκών και συγκεκριμένα η κα. Ντίνα Βλαχούτα διάβασε το παραμύθι της Γιολάντας Τσορώνη – Γεωργιάδη
¨Ο παράταιρος ο Τέρης και ο φίλος του ο Αστέρης ¨, ένα βιβλίο που προάγει τη συναισθηματική νοημοσύνη και στη συνέχεια έφτιαξαν κατασκευές εμπνευσμένες μέσα από το παραμύθι. Ήταν η τελευταία δραστηριότητα των Παιδικών Βιβλιοθηκών σε συνεργασία με το ¨Θεοδωρίδειο Κέντρο – Ορίζοντες ¨ για τη φετινή σχολική περίοδο. Η επίσκεψη έκλεισε με ένα μικρό παρτάκι που ετοίμασαν το προσωπικό των Παιδικών Βιβλιοθηκών για τους νέους του Κέντρου, ανανεώνοντας το ραντεβού τους για του χρόνου.
Βαθμολογήστε το άρθρο:
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια