Εκδήλωση μνήμης στη Σπηλιά του Καραϊσκάκη
![Εικόνα tadmin Εικόνα tadmin](https://secure.gravatar.com/avatar/a8eae080cb85d86c53bbe9b01b25eff9.jpg?d=https%3A//karditsaportal.gr/sites/all/modules/gravatar/avatar.png&s=100&r=G)
![Εκτυπώσιμη μορφή Εκτυπώσιμη μορφή](https://karditsaportal.gr/sites/all/modules/print/icons/print_icon.png)
![](https://karditsaportal.gr/sites/default/files/styles/article_image_full_node/public/field/image/%CE%97%20%CE%A3%CE%A0%CE%97%CE%9B%CE%99%CE%91.jpg?itok=tAoDyomp)
Στον χώρο της σπηλιάς του Καραϊσκάκη στο Μαυρομμάτι την Τρίτη 20/6 και ώρα 7 μ.μ. θα γίνει η εναρκτήρια εκδήλωση για την 50η Διεθνή πολιτιστική γιορτή «ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΕΙΑ 2017».
Η Εκδήλωση μνήμης γίνεται για πρώτη φορά μετά από 90 χρόνια [ Μαϊος 1927] και έχει επετειακό χαρακτήρα.
Το πρόγραμμα περιλαμβάνει επιμνημόσυνο Δέηση παρουσία του σεβασμιότατου Μητροπολίτη Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων κ.Κ. Τιμοθέου, κατάθεση στεφάνων , απαγγελία ποιήματος χαιρετισμοί από πολιτιστικούς και πολιτικούς φορείς , μετάβαση στην πλατεία «Γ.ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ» Μαυρομματίου και ξενάγηση στο ιστορικό –Λαογραφικό Μουσείο « Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ».
Οργάνωση εκδήλωσης:
Πολιτιστικός Σύλλογος Μαυρομματίου «Ο ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ»
Ν.Π.Δ.Δ. Δήμου Μουζακίου
Τ. Κοινότητα Μαυρομματίου
Ένωση Πολιτιστικών Συλλόγων Ν. Καρδίτσας.
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια